Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návštěva zámku v Brandýse nad Labem

18. 9. 2010

pict4245.jpgDne 16. září jsme se jeli podívat do Brandýsa nad Labem, hlavně jsme chtěli navštívit a prohlédnout si zámek. Téměř nikdo tam ještě nebyl a kdo tam možná byl, tak si to moc nepamatoval. Ve škole jsme se připravovali, abychom věděli, co nás tam čeká. Skoro každý si o Brandýse a o zámku připravil referát a tak paní učitelka rozdala hodně jedniček. pict4247.jpgCesta autobusem nám rychle utekla a tak jsme se mohli ještě občerstvit v cukrárně. Překvapilo nás již samotné nádvoří zámku, krásně vyzdobené stěny a klukům se líbilo dělo. Pak se nás ujal průvodce a prohlídka začala. 

Napiš, co tě na celé prohlídce zaujalo, co bylo zajímavé a jak se ti prohlídka líbila.  pict4246.jpg

Těšíme se na tvůj komentář k výletu, který přidáš pod tento příspěvek.

Je to náš domácí úkol.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

výlet do zámku

(Jan Bláha, 21. 9. 2010 20:11)

Mě se líbila,když jsme přijeli do Brandýsa, věž zámku.V zámku na nádvoří bylo dělo ze starých dob.V zámku se mi líbily ty obrazy a nejvíc ta stará mapa.Líbily se mi i ty uniformy pro vojáky a zbraně.Byli hezké parohy na zdi a z kamene vytesaný delfín.Byla tam taková komůrka a to byla kuchyně.Byla škoda že tam s námi nebyla paní učitelka protože té by se to líbilo.

Výlet do Brandýského zámku

(Ondra Polívka, 19. 9. 2010 18:31)

Výlet do Brandýského zamku se mi moc líbil.vešli sme do místností a pan průvodce nam říkal různé zajímavé povídky.Přesouvali jsme se do dalších místností a nejvíc se mi líbila knihovna s takovou komorou kde byla kůže z tygra a krokodýla.Pak se mi ještě líbili zbraně a pušky kanony a uniformy.Pak jsme se přesunuli do takove chodby a vyděli jsme tam lovecké trofeje a taky sochu hlavy delfína a taky byzoní lebky.A pak byl konec Expedice do Brandýského Zámku.

Zámek Brandýs nad Labem

(Kamila Kaňková, 19. 9. 2010 18:13)

16. září jsme navštívili s naší paní učitelkou zámek v Brandýse nad Labem. Zámek již na pohled byl velmi pěkný, byl starobyle zařízen. Zaujala mě místnost se zbraněmi. Viděli jsme, jak lidé v dávné době měli vybavené pokoje.
Nejvíce mě však zaujala knihovna. Knihy byly většinou německy psané, byly hezky srovnané podle abecedy a celá místnost mi připadala útulná. Zvenčí zámku pobíhala volně zvířata – kozy a ovce.
Zámek za návštěvu opravdu stál.

brandýský zámek

(martin černohlávekk, 19. 9. 2010 10:20)

Výlet na brandýský zámek byl hezký.
V síni zbraní byla velice zajímavá helma .
V kuřácke místnosti mně zaujal na stěně tygr,
ale nejvíce se mi líbily obleky panovníků.
Zámek byl moc pěkný, doufám, že se tam ještě někdy podívám.

Brandýský zámek

(Michal Bušek, 18. 9. 2010 22:24)

U vchodu na zámek se mi líbilo dělo. Pak také malby,které byly v zámku. Také se mi líbila zbrojnice se zbraněmi a pekárna. Pak také, jak nám pan průvodce dal hádanku, co je to za hlavu?Byla to hlava delfína.

Výlet do brandýského zámku

(Michaela Horáčková, 18. 9. 2010 11:36)

Na Brandýském zámku jsem už několikrát byla. Třeba na svatbě svého strejdy a taky jsme tam měli rozlučkový večírek s tancování, to jsme v zámecké zahradě krmily kozy a ovečky. Ale až s naší třídou jsem byla na prohlídce. Moc se mi tam líbilo, třeba knihovny a spousta zajímavých a krásně zachovalých věcí. Také se mi moc líbilo nádvoří a pokreslená omítka zámku

Brandýský Zámek

(Nikola Martinková, 18. 9. 2010 11:31)

Na Brandýském zámku se mi to moc líbilo , nejprve nám tam pán říkal něco o Habsburcích například o Marii Terezii a Josefu II.
Potom jsme šli na prohlídku zámku a tam to bylo zajímavé .
Byli tam nějaké místnosti třeba pracovna a několik dřívějších obýváků,jedna z prvních koupelen a malá místnůstka ve které byla kůže tygra , krokodýla a levharta .
Byla tam místnost plná uniferem a obrazů,vycpaných zvířat,knihoven a nápisů.
Moc ale opravdu moc se mi to líbilo jsem ráda že nás tam paní učitelka vzala .

Brandýský zámek

(Matěj Stočes, 18. 9. 2010 11:26)

Výlet do Brandýského zámku se mi moc líbil.Líbil se mi výklad o Habsburských panovnících,například o Karlu I.,Rudolfu II.,Marii Terezii a Josefu II.
Potom jsme se přesunuli do místnosti,kde byly zbraně, ty se mi moc líbily. V další místnosti byly vystaveny různé vojenské uniformy. Také jsme viděli pracovnu, několik pokojů a velkou knihovnu, ve které bylo přes dva tisíce knih i malou místnost,kde byly vystaveny kůže z tygra,krokodýla a geparda.Sli jsme chodbou,kde byly vystaveny lovecké trofeje.